Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Trænregimentet, Aalborg - 24. - 26. April 2018
All Results
Mænd A, B og C - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 GHR logo GHR  1   A OS YEHIA, Nadim 1075.7  26:44.3
2 JDR logo JDR  A   A SG NØRRELYKKE, Nickolaj Jensby 1038.6  27:21.4
3 HSGS logo HSGS  1   A SG TØRSLEFF, Tue Friis 954.1  28:45.9
4 HDKBH logo HDKBH  1   B MG NÆSTHOLDT, Anders Sebastian 891.8  29:48.2
5 GHR logo GHR  2   C MG BOKELUND, Philip 857.2  30:22.8
6 GHR logo GHR  2   C MG OLSEN, Carl Christian 793.0  31:27.0
7 TRR logo TRR  C   C SG OVERGAARD, Alexander 747.3  32:12.7
8 GHR logo GHR  2   C SG FORSBERG, Emil 729.5  32:30.5
9 HDEJY logo HDEJY  2   C MG WITTIG, Morten 619.8  34:20.2
10 GHR logo GHR  1   C OKS HALKJÆR, Kevin 262.2  40:17.8
11 HDKBH logo HDKBH  1   B MG LEMVIG, Jonas ÷  ÷


Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Trænregimentet, Aalborg - 24. - 26. April 2018
All Results
Kvinder KA og KB - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 HDFYN logo HDFYN  1   KA MG TOLSTRUP, Johanne 1090.0  14:30.0
2 HDEJY logo HDEJY  1   KA MG HJALAGER, Sara 1070.3  14:49.7
3 HDFYN logo HDFYN  1   KB MG DIDERIKSEN, Sofie 1068.8  14:51.2
4 TRR logo TRR  KB   KB SG CHRISTENSEN, Malene 927.2  17:12.8
5 HDEJY logo HDEJY  1   KA MG KJÆR, Pia ÷  ÷


Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Trænregimentet, Aalborg - 24. - 26. April 2018
All Results
Kvinder KC - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 GHR logo GHR  K   KC MG BROCK, Astrid Ulstrup 816.1  19:03.9
2 GHR logo GHR  K   KC MG HANSEN, Emilie Frederikke 795.1  19:24.9
3 GHR logo GHR  K   KC MG LUNDAHL, Frederikke 648.2  21:51.8


Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Trænregimentet, Aalborg - 24. - 26. April 2018
All Results
Mænd D - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 JDR logo JDR  3   D MG GROTH, Andreas 1120.0  14:00.0
2 GHR logo GHR  5   D MG CHRISTENSEN, Hans Michael 1086.7  14:33.3
3 GHR logo GHR  3   D MG NIELSEN, Frederik Bøttcher 1063.2  14:56.8
4 JDR logo JDR  3   D MG RASMUSSEN, Niels Nygaard 1055.1  15:04.9
5 GHR logo GHR  5   D MG JENSEN, Rasmus Nordahl 1048.1  15:11.9
6 JDR logo JDR  1   D MG BÆKBY, Morten Wittendorff 1047.9  15:12.1
7 GHR logo GHR  6   D MG AHMAD, Reshad Shir 1040.8  15:19.2
8 GHR logo GHR  7   D MG JENSEN, Sebastian Skjøtt 1028.8  15:31.2
9 GHR logo GHR  4   D MG MØLLER, Mikkel Rønne 1022.8  15:37.2
10 GHR logo GHR  3   D MG STARK, Silas Stark 1011.5  15:48.5
11 TRR logo TRR  1   D MG RASMUSSEN, Patrick 997.1  16:02.9
12 TRR logo GHR  4   D MG CHRISTENSEN, Christoffer Toftgaard 990.0  16:10.0
13 TRR logo TRR  1   D MG MOBAREZ, Emran 982.4  16:17.6
14 GHR logo GHR  7   D MG ØLTING, Mathias Löf 981.6  16:18.4
15 JDR logo JDR  1   D MG THOMASBJERG, Aksel Lai 970.6  16:29.4
16 JDR logo JDR  2   D MG LANGE, Christoffer 968.9  16:31.1
17 GHR logo GHR  8   D MG HØJER, Markus 951.1  16:48.9
18 GHR logo GHR  6   D MG NIELSEN, Jonas 931.9  17:08.1
19 JDR logo JDR  2   D MG TVÆRGAARD, John 901.3  17:38.7
20 GHR logo GHR  8   D MG NIELSEN, Rasmus 855.7  18:24.3
21 TRR logo TRR  1   D MG VIBORG, Carl Leopold 842.8  18:37.2
22 GHR logo GHR  9   D MG ARMINI, Arman ÷  ÷
22 GHR logo GHR  9   D MG BALLERGAARD, Thomas Szpak ÷  ÷


Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Trænregimentet, Aalborg - 24. - 26. April 2018
All Results
Mænd OB - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 JGK logo JGK  OB   OB OS RADICH, Henrik ÷  ÷