Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Jydske Dragonregiment, Holstebro den . 18 - 21. April 2017
All Results
Mænd A, B og C - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 LG logo LG  1   A LT KAAGAARD BRO, Jonas 928.0  29:12.0
2 JDR logo JDR  1   A SG NØRRELYKKE, Nickolaj 862.7  30:17.3
3 FSNKAR logo FSNKAR  1   A OS KRISTENSEN, Ole 810.7  31:09.3
4 GHR logo GHR  4   C   LEMVIG, Jonas 807.9  31:12.1
5 HEC logo HEC  1   B SG TØRSLEFF, Tue Friis 785.1  31:34.9
6 TRR logo TRR  1   B OKS-1 LYKKE, Michael 709.2  32:50.8
7 TFRSJ logo TFRSJ  M   B SG ØSTFELDT, Morten 636.3  34:03.7
8 FSNKAR logo FSNKAR  2   C   MARIEGAARD, Frederik 621.0  34:19.0
9 TRR logo TRR  1   C SG HOLSE, Simon 580.4  34:59.6
10 JDR logo JDR  1   C SG KRAGH, Kenneth 563.3  35:16.7
11 TRR logo TRR  1   C SG LYNGGAARD, Jan 505.5  36:14.5
12 FSNKAR logo FSNKAR  2   C   MATHIASEN, Søren Ravnskjær 454.3  37:05.7
13 FSNKAR logo FSNKAR  1   C   VILLUMSEN, Oliver 381.5  38:18.5
14 TFRFYN logo TFRFYN  1   A   NIELSEN, Claus S. ÷  ÷
14 GHR logo GHR  4   A SG YEHIA, Nadim ÷  ÷


Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Jydske Dragonregiment, Holstebro den . 18 - 21. April 2017
All Results
Kvinder KA og KB - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 TFNM logo TFNM  1   KA   HJALAGER, Sara 1013.4  15:46.6
2 TFRFYN logo TFRFYN  K1   KA   TOLSTRUP, Johanne 995.0  16:05.0
3 HEC logo HEC  K1   KB MG DIDERIKSEN, Sofie 950.1  16:49.9
4 HEC logo HEC  K1   KB MG RASMUSSEN, Mia 850.4  18:29.6
5 GHR logo GHR  BV3   KB MG EYSTURDAL, Cecilia 730.1  20:29.9
6 GHR logo GHR  BV3   KB MG IBSEN, Nana Juel 707.7  20:52.3
7 HEC logo HEC  K1   KB MG HANDLOS, Galina ÷  ÷
7 TFNM logo TFNM  1   KB MG KJÆR, Pia ÷  ÷


Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Jydske Dragonregiment, Holstebro den . 18 - 21. April 2017
All Results
Mænd OB - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 JDR logo JDR  OB   OB OKS-1 EMTEKJÆR, Peter 878.7  18:01.3


Terrænløb Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp
Jydske Dragonregiment, Holstebro den . 18 - 21. April 2017
All Results
Mænd D - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 JDR logo JDR  4   D MG KNUDSEN, Philip 1008.7  15:51.3
2 GHR logo GHR  BV2   D MG MUNKSGAARD, Joachim Birk 988.3  16:11.7
3 GHR logo GHR  BV1   D MG KROGH, Nicklas 973.0  16:27.0
4 HEC logo HEC  2   D MG RASMUSSEN, Johan 966.0  16:34.0
5 TRR logo TRR  5   D KS CHRISTENSEN, Mathias Lorents 963.2  16:36.8
6 HEC logo HEC  2   D MG STENER, Jakob 958.0  16:42.0
7 TRR logo TRR  3   D MG JENSEN, Rasmus 957.3  16:42.7
8 JDR logo JDR  3   D MG HESTBJERG, Jais 950.6  16:49.4
9 HEC logo HEC  4   D MG HOELGAARD, Christian 949.3  16:50.7
10 TRR logo TRR  3   D MG ØSTERBY, Carl 937.5  17:02.5
11 HEC logo HEC  3   D MG DAMGÅRD, Mads 926.7  17:13.3
12 JDR logo JDR  4   D MG RASMUSSEN, Mads 925.0  17:15.0
13 JDR logo JDR  6   D MG EWERS, Thomas 923.4  17:16.6
14 JDR logo JDR  3   D MG SØRENSEN, Andreas 923.2  17:16.8
15 TRR logo TRR  2   D KS HANSEN, Anders 922.5  17:17.5
16 HEC logo HEC  4   D MG BJØRN, Anders 914.2  17:25.8
17 GHR logo GHR  BV2   D MG BRESSUM, Kristoffer 908.6  17:31.4
18 TRR logo TRR  8   D MG SEVERINSEN, Michael 907.6  17:32.4
19 TRR logo TRR  2   D MG NIELSEN, Philip 903.6  17:36.4
20 TRR logo TRR  4   D SG ANDREASEN, Henrik Trust 902.9  17:37.1
21 JDR logo JDR  6   D MG SØRENSEN, Frederik 895.3  17:44.7
22 TRR logo TRR  6   D KS VENG, Thomas 890.7  17:49.3
23 TRR logo TRR  9   D MG MAILUND, Frederik 881.3  17:58.7
24 JDR logo JDR  5   D MG NIELSEN, Tobias 876.7  18:03.3
25 TRR logo TRR  7   D MG WÆHRENS, Jacob 863.7  18:16.3
26 TRR logo TRR  6   D KS VENG, Jacob 859.1  18:20.9
27 HEC logo HEC  3   D MG BRORHOLM, Lasse 849.5  18:30.5
28 JDR logo JDR  5   D MG GOSVIG, Micki 822.9  18:57.1
29 TRR logo TRR  5   D MG STAGE, Morten 820.2  18:59.8
30 TRR logo TRR  4   D SG SVENSSON, Martin 805.0  19:15.0
31 GHR logo GHR  BV1   D MG JØRGENSEN, Nikolaj 800.7  19:19.3
31 GHR logo GHR  BV2   D MG OLSEN, Emil Degel 800.7  19:19.3
33 JDR logo JDR  6   D MG SØNDERGAARD, Gustav 787.5  19:32.5
34 TRR logo TRR  7   D OKS JØRGENSEN, Henrik Stenholt Skytte 780.9  19:39.1
35 TRR logo TRR  8   D MG GASBJERG, Magnus 739.7  20:20.3
36 TRR logo TRR  9   D MG DREJER, Jesper ÷  ÷
36 TRR logo TRR  10   D SG HORNE, Tobias Rolle ÷  ÷
36 TRR logo TRR  10   D MG MAGNUSSEN, Benjamin ÷  ÷