Obstacle Swimming Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp 2010
Dragonkasernen, Holstebro 19.-21. maj
All Results
Mænd A, B, C og Sv - Total after 3rd. event
Place Team   Class Rank Name Total shooting obstacles swimming
1 HJV logo HJV  1   A OKS-1 DÅSBJERG, Brian 3346.7 1112.0  196 1093.1  2:26.7 1141.6  25.6
2 HO logo HO  I   A SG PAUGAN, Kristian 3279.4 1119.0  197 1098.0  2:26.0 1062.4  28.9
3 HJV logo HJV  1   A SG WOHLBRECHT, Daniel 3275.5 1014.0  182 1146.3  2:19.1 1115.2  26.7
4 HJV logo HJV  1   A SG JENSEN, Jimmi 3264.8 1105.0  195 1068.6  2:30.2 1091.2  27.7
5 DAR logo DAR  I   A PL NIELSEN, Jan R. 3255.5 1105.0  195 1066.5  2:30.5 1084.0  28.0
6 SWE logo SWE  1   SA Sgt WIGNELL, Cimmie 3147.1 1070.0  190 1048.3  2:33.1 1028.8  30.3
7 SWE logo SWE  1   SA Pte GRANLUND, Konstantin 3053.0 909.0  167 1050.4  2:32.8 1093.6  27.6
8 FSNKAR logo FSNKAR  I   B FOKS KRISTENSEN, Ole 3041.9 1056.0  188 1014.7  2:37.9 971.2  32.7
9 GHR logo GHR  1   B SG KOCH, Frederik 2930.4 958.0  174 1008.4  2:38.8 964.0  33.0
10 SWE logo SWE  1   SA Pte LIND, David 2928.0 1091.0  193 875.4  2:57.8 961.6  33.1
11 GHR logo GHR  1   C SG YEHIA, Nadim 2787.0 881.0  163 879.6  2:57.2 1026.4  30.4
12 GHR logo GHR  1   C KS LYNGESEN, Casper 2683.4 895.0  165 879.6  2:57.2 908.8  35.3
13 SWE logo SWE  1   SA Lt. WINBORG, Sten-Erik 2644.7 846.0  158 813.1  3:06.7 985.6  32.1
14 GHR logo GHR  1   C KS SØRENSEN, Mike Thorup 2436.0 965.0  175 547.8  3:44.6 923.2  34.7
15 GHR logo GHR  1   C KS RASMUSSEN, Christian L. 2269.7 944.0  172 584.9  3:39.3 740.8  42.3
16 HHDVSJ logo HHDVSJ  I   A SG ØSTFELDT, Morten 2241.8 1105.0  195 ÷  ÷ 1136.8  25.8
17 HHDNVFYN logo HHDNVFYN  I   B CIV NIELSEN, Claus S. 1021.0 1021.0  183 ÷  ÷ ÷  ÷

Obstacle Swimming Forsvarets Mesterskaber i Militær Femkamp 2010
Dragonkasernen, Holstebro 19.-21. maj
All Results
Kvinder KA, KB og SvK - Total after 3rd. event
Place Team   Class Rank Name Total shooting obstacles swimming
1 HHDHERNI logo HHDHERNI  I   KA KS ANDERSEN, Katrine 3164.4 1084.0  192 1025.2  2:36.4 1055.2  32.7
2 SWE logo SWE  K   SK 2.Lt BOQVIST, Mary 2971.2 930.0  170 1002.8  2:39.6 1038.4  33.4
3 SWE logo SWE  K   SK 2.Lt LASSARP, Wanessa 2947.6 1077.0  191 875.4  2:57.8 995.2  35.2
4 FSU logo FSU  K   KB PL PEDERSEN, Sabine 2926.6 958.0  174 990.2  2:41.4 978.4  35.9
5 TGR logo TGR  I   KB KS LUND, Thala 2840.7 1056.0  188 799.1  3:08.7 985.6  35.6
6 SWE logo SWE  K   SK Lt STRÖMBERG, Mia 2748.0 1077.0  191 671.0  3:27.0 1000.0  35.0
7 JDR logo JDR  K   KB VPL ANDERSEN, Kate Buch 2493.7 783.0  149 684.3  3:25.1 1026.4  33.9
8 HO logo HO  K   KB MG BRÜEL, Caroline 2293.4 727.0  141 787.2  3:10.4 779.2  44.2
9 JDR logo JDR  K   KB VPL ANGÅRD, Anne 739.9 384.0  92 339.9  4:14.3 16.0  66.0